Nov 30, 2011

International Airports In Malaysia (Part 2)


Kuching International Airport (KIA) (completed)




















Langkawi International Airport (completed)




















Senai International Airport, Johor Bahru (completed)






















KLIA2 (completed) [update 27/6/2015]
Replacing LCCT-KLIA

Nov 27, 2011

Yang di-Pertuan Agong (The Kings Of Malaysia)

1st
Colonel Paduka Sri Sir Tuanku Abdul Rahman ibni Almarhum Tuanku Muhammad
(24 August 1895 - 1 April 1960)
the Yang di-Pertuan Besar of Negeri Sembilan
reign: 31 August 1957 - 1 April 1960



2nd
Almarhum Sultan Hisamuddin Alam Shah ibni Almarhum Sultan Alaiddin Sulaiman Shah
(13 May 1898 - 1 September 1960)
the Sultan of Selangor
reign: 14 April 1960 - 1 September 1960



3rd
Almarhum Raja Syed Putra ibni Almarhum Syed Hassan Jamalullail
(25 November 1920 - 16 April 2000)
the Raja of Perlis
reign: 21 September 1960 - 20 September 1965



4th
Almarhum Sultan Sir Ismail Nasiruddin Shah ibni Almarhun Sultan Zainal Abidin III
(24 January 1907 - 20 September 1979)
the Sultan of Terengganu
reign: 21 September 1965 - 20 September 1970



5th
Al-Sultan Sir Tuanku Al-haj Abdul Halim Mu'adzam Shah ibni Almarhum Sultan Badlishah
(28 November 1927)
the Sultan of Kedah
reign: 21 September 1970 - 20 September 1975



6th
Almarhum Al-Sultan Yahya Petra ibni Almarhum Sultan Sir Ibrahim Petra
(10 December 1917 - 29 March 1979)
the Sultan of Kelantan
reign: 21 September 1975 - 29 March 1979



7th
HRH Sultan Haji Ahmad Shah ibni Almarhum Sultan Sir Abu Bakar Riayatuddin al-Muadzam Shah
(24 October 1930)
the Sultan of Pahang
reign: 29 March 1979 - 25 April 1984



8th
Almarhum Sultan Mahmud Iskandar Al-Haj ibni Almarhum Ismail Al-Khalidi
(8 April 1932 - 22 January 2010)
the Sultan of Johor
reign: 26 April 1984 - 25 April 1989



9th
Duli Yang Maha Mulia Paduka Seri Sultan Azlan Muhibuddin Shah ibni Almarhum Sultan Yusuf Izuddin Shah Ghafarullah
(19 April 1928)
the Sultan of Perak
reign: 26 April 1989 - 25 April 1994



10th
Duli Yang Maha Mulia Almarhum Tuanku Ja'afar ibni Almarhum Tuanku Abdul Rahman
(19 July 1922 - 27 December 2008)
the Yand di-Pertuan Besar of Negeri Sembilan
reign: 26 April 1994 - 25 April 1999



11th
Almarhum Sultan Salahuddin Abdul Aziz Shah Al-Haj ibni Almarhum Sultan Hisamuddin Alam Shah Al-Haj
(8 March 1926 - 21 November 2001)
the Sultan of Selangor
reign: 26 April 1999 - 21 November 2001



12th
Tuanku Syed Sirajuddin ibni Almarhum Syed Putra Jamalullail
(17 May 1943)
the Raja of Perlis
reign: 13 December 2001 - 12 December 2006




13th
Tuanku Sultan Mizan Zainal Abidin ibni Almarhum Sultan Mahmud Al-Muktafi Billah Shah
(22 January 1962)
the sultan of Terengganu
reign: 13 December 2006 - 12 December 2011



14th
Al-Sultan Sir Tuanku Al-haj Abdul Halim Mu'adzam Shah ibni Almarhum Sultan Badlishah
(28 November 1927)
the Sultan of Kedah
reign: 13 December 2011 -
the first Yang di-Petuan Agong to reign twice






Nov 26, 2011

Happy New Year 1433H To All Muslims...




Lagu Tema Maal Hijrah di Malaysia:
1 Muharram
-Al Ajiba-

Satu Muharram Detik Permulaan
Perkiraan Tahun Islam Hijrah
Perpindahan Nabi dan Umat Islam
Dari Kota Makkah ke Kota Madinah

Atas Keyakinan dan Iman Yang Teguh
Kaum Muhajirin dan Ansar Bersatu
Rela Berkorban Harta dan Nyawa
Demi Menegakkan Islam Tercinta

Hijrah Itu Pengorbanan
Hijrah Itu Perjuangan
Hijrah Itu Persaudaraan
Hijrah Membentuk Perpaduan

Oleh Itu Mari Semua
Kita Sambut Maal Hijrah
Tingkatkan Semangat Tegakkan Syiar Islam
Untuk Sepanjang Zaman




Doa Akhir Tahun
(dibaca selepas Asar)

Maksudnya:
Allah SWT berselawat ke atas penghulu kami Muhammad SAW, ahli keluarga dan sahabat-sahabat baginda dan kesejahteraan ke atas mereka.
Wahai Tuhan, apa yang telah aku lakukan dalam tahun ini daripada perkara-perkara yang Engkau tegah daripada aku melakukannya dan aku belum bertaubat daripadanya. Sedangkan Engkau tidak redha dan tidak melupakannya. Dan aku telah melakukannya di dalam keadaan di mana Engkau berupaya untuk menghukumku, tetapi Engkau mengilhamkanku dengan taubat selepas keberanianku melakukan dosa-dosa itu semuanya. Sesungguhnya aku memohon keampunanMu, maka ampunilah aku. Dan tidaklah aku melakukan yang demikian daripada apa yang Engkau redhainya dan Engkau menjanjikanku dengan pahala atas yang sedemikian itu. Maka aku memohon kepadaMu.
Wahai Tuhan! Wahai yang Maha Pemurah! Wahai Yang Maha Agung dan wahai Yang Maha Mulia agar Engkau menerima taubat itu dariku dan janganlah Engkau menghampakan harapanku kepadaMu Wahai Yang Maha Pemurah. Dan Allah berselawat ke atas penghulu kami Muhammad, ke atas ahli keluarga dan sahabat-sahabatnya dan mengurniakan kesejahteraan ke atas mereka.



Doa Awal Tahun
(dibaca selepas Maghrib)
Maksudnya:
Allah SWT berselawat ke atas penghulu kami Muhammad SAW, ahli keluarga dan sahabat-sahabat baginda dan kesejahteraan ke atas mereka.
Wahai Tuhan, Engkaulah yang kekal abadi, yang qadim. yang awal dan ke atas kelebihanMu yang besar dan kemurahanMu yang melimpah dan ini adalah tahun baru yang telah muncul di hadapan kami. Kami memohon pemeliharaan dariMu di sepanjang tahun ini dari syaitan dan pembantu-pembantunya dan tentera-tenteranya dan juga pertolongan terhadap diri yang diperintahkan melakukan kejahatan dan usaha yang mendekatkanku kepadaMu Wahai Tuhan Yang Maha Agung dan Maha Mulia.
Wahai Tuhan Yang Maha pengasih dari mereka yang mengasihi dan Allah berselawat ke atas penghulu kami Muhammad. Nabi yang ummi dan ke atas ahli keluarga dan sahabat-sahabatnya dan kesejahteraan ke atas mereka.



Nov 25, 2011

International Airports In Malaysia (Part 1)...

Kuala Lumpur International Airport (KLIA) (completed)
Main Terminal Building & Contact Pier
















Satellite Building A



















Low Cost Carrier Terminal (LCCT) - (No longer operating) [Updated: 27/6/15]
Replaced by KLIA2 from May 2014 onwards


















Kota Kinabalu International Airport (KKIA) (completed)
Terminal 1










Terminal 2 (For low-cost carrier)

Penang International Airport (completed) [Updated: 27/6/15]
Source: Tourism Malaysia



















Nov 23, 2011

Sukan Sea/ Sea Games Jakarta-Palembang 2011...

26th Southeast Asian Games

comment from the local media...

you can see very clearly...
the men behind the raising flag were sitting during our national anthem was being sung by the supporters, players and officials from Malaysia...

no comment...

indonesia(blue) won the match...
fairplay...?


the games will be remembered for all the wrong reasons... all the participating countries were unhappy with the accommodation, food, and logistic... while athletes from Malaysia are annoyed by the attitude of the Indonesian fans and officials for booing our national anthem... the games left much to be desired... they(indonesians) never lived up to the slogan 'united and rising'...

besides, the medal tally was somewhat dubious...
here... take a look...

HOST NATION
2007 SEA Games medal tally...
RankNationGoldSilverBronzeTotal
1Thailand Thailand183123103409
2Malaysia Malaysia685296216
3Vietnam Vietnam645882204
4Indonesia Indonesia566482202
5SingaporeSingapore434341127
6PhilippinesPhilippines419196228
7Myanmar Myanmar14264888
8Laos Laos573244
9CambodiaCambodia251118
10Brunei Brunei Darussalam1146
11East Timor Timor Leste0000
Grand Total4774705951542

2009 SEA Games medal tally...
RankNationGoldSilverBronzeTotal
1 Thailand (THA)868397266
2 Vietnam (VIE)837557215
3 Indonesia (INA)435374170
4 Malaysia (MAS)404059139
5 Philippines (PHI)383551124
6 Singapore (SIN)33303598
7 Laos (LAO)332552110
8 Myanmar (MYA)12223771
9 Cambodia (CAM)3102740
10 Brunei (BRU)11810
11 Timor-Leste (TLS)0033
Total3723745001246

2011 SEA Games medal tally...
RankNationGoldSilverBronzeTotal
1 Indonesia (INA)182151143476
2 Thailand (THA)109100120329
3 Vietnam (VIE)9692100288
4 Malaysia (MAS)595081190
5 Singapore (SIN)424573160
6 Philippines (PHI)365677169
7 Myanmar (MYA)16273780
8 Laos (LAO)9123657
9 Cambodia (CAM)4112439
10 Timor-Leste (TLS)1168
11 Brunei (BRU)04711
Total5545497041807

Thailand and Malaysia were the only countries which ranked in the top 10 of the medal tally during the Asian Games 2010... i think, that should be one of the main factors that affect the medal tally for SEA Games... not to Malaysia... but, to Thailand... because most of the athletes from Malaysia who competed in the SEA Games were the young athletes... i'm not sure about Thailand whether the athletes were elite or not... but, i think most of them were senior/elite athletes (based on the sports/events that i watched during the SEA Games 2011)...

2010 Asian Games medal tally...
RankNationGoldSilverBronzeTotal
1 China (CHN)*19911998416
2 South Korea (KOR)766591232
3 Japan (JPN)487494216
4 Iran (IRI)20152459
5 Kazakhstan (KAZ)18233879
6 India (IND)14173465
7 Chinese Taipei (TPE)13163867
8 Uzbekistan (UZB)11222356
9 Thailand (THA)1193252
10 Malaysia (MAS)9181441
Total4774796211577

where is Indonesia? for your info, Indonesia only managed to collect 4 gold medals... in fact, last year (2010) Malaysia athletes participated in the Commonwealth Games before departing to Asian Games in Guangzhou...

2010 Commonwealth Games medal tally...
RankNationGoldSilverBronzeTotal
1 Australia745548177
2 India382736101
3 England375946142
4 Canada26173275
5 Kenya12111033
5 South Africa12111033
7 Malaysia12101335
8 Singapore1111931
9 Nigeria11101435
10 Scotland910726
Total272274282828

how come in less than a year time, Indonesia sports can improve a lot?!

hmm... lets think together...

or... is it SEA Games is only a multi-sports event for the host nations to hold the title as the overall champion...? SEA Games Federation should improve this matter... or make it as tradition. Haha
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

Instagram

Instagram

Twitter

Currently Reading